Strona Główna ˇ Informacje o AA ˇ Dla mediów ˇ 12 Kroków ˇ Mityngi AA środa, Kwiecień 16, 2014
Nawigacja
Strona Główna
Informacje o AA
Dla mediów
Dla profesjonalistów
Pytania i odpowiedzi
Literatura AA
Biuletyn Zdrój

Za młodzi
Młodzi i AA

AA dla kobiet
Czy w twoim życiu jest alkoholik?

Fotogaleria
Do pobrania

Kontakt
Regionalne Serwisy Informacyjne

Wykaz mityngów
Komunikaty regionalne
Adresy
Ważne informacje

Zachodnio-Pomorski BałtyckiWarminsko-MazurskiKujawsko-PomorskiBiałystokWartaDolnośląskiŁódźKatowiceRadomWarszawaLublinGalicja


40 Lat AA w Polsce
40 Lat AA w Polsce

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online
REGION AA BAŁTYCKI
Region AA BAŁTYCKI jest 003 regionem Konferencji Służby Krajowej AA w Polsce. Obszar terytorialny regionu nie pokrywa się z obszarem administracyjnym Panstwa.

Region tworzą 5 intergrup/y, do których łącznie przynależy 163 grup/y AA.

Niżej przedstawione są w porządku alfabetycznym miejscowości regionu, w których odbywają się mityngi AA:

Bożepole Wielkie, Braniewo, Bytów, Choczewo, Chojnice, Czarna Dąbrówka, Czarna Woda, Czersk, Człuchów, Dzierzgoń, Elbląg, Frombork, Gdansk, Gdansk-Orunia, Gdańsk, Gdańsk , Gdańsk -Wrzeszcz, Gdańsk-Chełm, Gdańsk-Nowy Port, Gdańsk-Orunia, Gdańsk-Osowa, Gdańsk-Przeróbka, Gdańsk-Wrzeszcz, Gdańsk-Zaspa, Gdynia, Gdynia-Demptowo, Gdynia-Obłuże, Gdynia-Wielki Kack, Gdynia-Witomino, Gniew, Hel, Jastarnia, Kartuzy, Kębłowo, Kolincz k/Starogardu Gd., Kosakowo, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Lubichowo, Luzino, Łeba, Łęgowo, Malbork, Miastko , Młynary, Nowe, Nowy Dwór Gd., Nowy Staw, Orle, Osieczna, Pasłęk, Pelplin, Pieniężno, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przywidz, Puck, Reda, Rumia, Ryjewo, Sierakowice, Skarszewy, Skórcz, Słupsk, Sopot, Starogard Gd., Starogard Gd.-Łapiszewo, Starogard Gdański, Susz, Szawałd, Sztum, Tczew, Tolkmicko, Ustka, Wejherowo, Wicko, Wielki Klincz, Władysławowo, Żukowo,
Przykładowa pozycja literatury AA
,,PRZEKAZ DALEJ''
articles: przekaz_dalej.pdf-stron_1.jpgOpowieść o Billu Wilsonie i o tym jak posłanie AA ogarnęło cały świat

Książka zawiera rozbudowaną, wyczerpującą historię niezwykłego życia współzałożyciela Wspólnoty Anonimowych Alkoholików Billa W. Jest to opowieść o chłopcu, który wychowywał się w Vermont zawsze dążąc do tego, żeby być Numerem Jeden; oficerze służącym w czasie I wojny światowej gdzieś za morzami; jasnowłosym młodzieńcu z Wall Street, pogrążającym się w pijackiej rozpaczy; niezwykłym związku z Lois, ich miłości i wsparciu. Opowieść o doświadczeniu duchowym i o spotkaniu z doktorem Bobem w 1935 roku, a przede wszystkim działalności Billa na rzecz Anonimowych Alkoholików. Życie Billa było pełne przygód, eksperymentów, pomysłów, przemyśleń i przeróżnych, niekiedy trudnych, doświadczeń. Wszystko to miało służyć jednemu celowi - niesieniu posłania cierpiącemu alkoholikowi.

Jeden z uczestników AA w liście do G.S.O. Napisał ,,...Nigdy nie zapomnę, kiedy pierwszy raz spotkałem Billa. Byłem trzeźwy od paru miesięcy i czułem się tak podekscytowany i przejęty spotkaniem oko w oko ze współzałożycielem AA, że wprost zalałem go potokiem słów o tym, jakie znaczenie ma dla mnie trzeźwość i jak bardzo jestem mu wdzięczny za stworzenie AA. A kiedy zamilkłem wyczerpany, Bill wziął moją rękę w swoją i powiedział po prostu: <<Przekaż dalej>>''.

Książka ,,Przekaż dalej'' to fascynująca lektura dla nas wszystkich!


Informacja o zlotach oraz innych publicznych wydarzeniach AA
Biuletyn Zdrój
(*)Zwiastun Zdrój nr 1/2014
zdroj 1/2014Drodzy czytelnicy, weszliśmy w kolejny Nowy Rok, zimy za oknami wciąż nie widać, mamy nadzieję, że nowe wydanie biuletynu Zdroju, które oddajemy w wasze ręce, złagodzi oczekiwanie na biały puch. Tym razem tematem wiodącym są, "Moje doświadczenia związane z warsztatami organizowanymi przez służby AA". Publikujemy tu trzy artykuły związane z tematem wiodącym. A oto fragmenty z prezentowanych artykułów, -
"... To potwierdzenie zasady, że Szczęścia doznaje się w drodze, a nie na końcu drogi. Warsztat daje skompensowaną dawkę doświadczeń, natomiast  przy regularnych mityngach w grupie, potrzeba dużo więcej czasu, żeby je zdobyć. Przekrój doświadczeń ludzi z różnych grup, o różnych poglądach, różnych spojrzeniach na rzeczywistość, pokazuje, jak wiele potrzeba pokory, miłości i tolerancji dla drugiego człowieka. ..."
"... Słowa mówione, niezapisane ulatują jak piasek. A tak proszę - można zerknąć do archiwum i zobaczyć, kto i co mówił, w jaki dzień, na jaki temat. Z tych zapisów w archiwum można też wyczytać, jak wzrastała nasza zbiorowa świadomość. Prawdę powiedziawszy, chwilami rumienię się, czytając własne wypowiedzi z tamtych czasów! Profitem jest jednak możliwość oceny własnego postępu. Wiele poglądów zmieniłem. Wiele się zdewaluowało. Moja aowska świadomość, też jest dziś inna. ..."
"... Jak to się dzieje, pomyślałem, że AA już tak długo istnieje, (wtedy już prawie 70 lat), a ja na swojej grupie już po kilku latach zacząłem się zniechęcać do AA. Wtedy jeszcze nie wiedziałem", ... "Obawiałem się wszystkiego, czy dojadę, kogo tam spotkam, czy poradzę sobie, czy będę musiał się wypowiadać, czy w ogóle warto w czymś takim uczestniczyć?", "... Kiedy zaczęły się warsztaty, napięcie powoli mnie opuszczało. Ludzie zaczęli się wypowiadać... i coraz bardziej otwierałem usta?, ze zdumienia. Powoli docierało do mnie, jak dużo straciłem czasu na wymyślanie moich nowych sposobów na życie. A tam wszystko było jakby podane na tacy. ..."
Postaraliśmy się ubogacić nasz biuletyn różnorodnymi doświadczeniami, publikujemy w obecnym wydaniu Zdroju 14 artykułów, w tym związanych z niesieniem posłania do naszych najbliższych sąsiadów, na Ukrainę i na Litwę. Oczywiście nie zapomnieliśmy o historii osobistej, a także o stałych rubrykach, "Po drugiej stronie muru" oraz o artykule z Al-anonu. Zamieszczamy ciekawy artykuł, "Pisanie jest łaską", autorstwa Felka z Warszawy, który powiedział, że "... powinienem podzielić się swoim sposobem trzeźwienia i swoimi przemyśleniami, nie tylko głosem, ale i poprzez pisanie, gdyż obejmuje to szerszy zasięg, wiedziałem o tym,  potakiwałem, lecz moja niechęć i świadomość "marnego pióra", którą wyniosłem ze szkoły, pozwalała mi unikać pisania. Ale zacząłem. Pierwsze próby były niezbyt udane. Coś mi jednak bardzo pomogło przezwyciężyć niechęć do pióra. ?"

Adam wraz z Kolegium Redakcyjnym.
Dyżur On-Line

Dyżur on-line
kliknij po pomoc

Z dyżuru skorzystało już 4897 osób; łączny czas rozmów:1586 gdz. 36 min.
e-SKLEPIK Z LITERATURĄ AA
Regulamin sklepu

Najbliższe wydarzenia
 • 2014-04-25 Regionalna Konferencja Służb Regionu GALICJA - Skomielna Czarna
 • 2014-04-26 XXIV Wyborcza Konferencja Regionu AA WARTA
 • 2014-05-10 XIX KONFERENCJA REGIONU AA LUBLIN
 • Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Ankieta dla Użytkowników
  Czy jesteś skłonny prenumerować biuletyny Skrytka lub Zdrój wraz z elektroniczną wersją tych publikacji.

  Tak - Skrytkę

  Tak - Zdrój

  Tak - Skrytkę i Zdrój

  NIE

  Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

  ZLOTY RADOŚCI
  Copyright © Fundacja Biuro Służby Krajowej AA, Wszelkie Prawa Zastrzeżone